Bez-Registru.cz

Cetelem dbá i na etiku. Na co konkrétně?

Etika by měla být něco naprosto samozřejmého, pokud mluvíme o segmentu půjček. Na trhu se dnes setkáme s celou řadou poskytovatelů, kteří dbají na to, aby celá jejich činnost byla skutečně férová.

Jednou z takových společností je i Cetelem. I když se jedná o poskytovatele nebankovních úvěrů, neznamená to, že by nemohl dodržovat jasně dané etický kodex. Podívejme se společně na několik bodů, které obsahuje. Ty se týkají třeba společenské odpovědnosti a zodpovědného přístupu. Stejně tak se týkají také férovosti a čestnosti. To je oblast, která nás v rámci konkrétních půjček a dalších úvěrových produktů bude zajímat o mnoho více.

Cetelem si zakládá na čestném jednání

Jednou z hlavních částí daného etického kodexu je jistě důraz jak na čestné, tak i transparentní jednání. Společnost tedy jedná na rovinu, stejně jako klientům nic nezatajuje, ani před nimi nic neskrývá. S tím souvisí také fakt, že Cetelem jedná v nejlepším zájmu svého klienta. Nabídne tedy ty nejvhodnější produkty a služby s ohledem na jeho požadavky, stejně jako ho upozorní na možná rizika i problémy. Jistotou je i spravedlivý přístup ke každému klientovi. Není zde místo pro jakoukoliv diskriminaci, stejně jako etický kodex zakazuje zvýhodňovat určité žadatele o půjčku na úkor druhých.

Na cetelem.cz se dozvíte i o dodržování standardů

I to jsou v rámci poskytování půjček důležité. Roli zde hraje především profesionalita společnosti, stejně jako ochrana osobních údajů klientů. Ty nejsou ani zneužívány, ani poskytovány komukoliv cizímu. Dále se cetelem.cz soustředí i na dodržování zákonů hospodářské soutěže a na udržování korektních vztahů s konkurencí. Co je také zajímavým a rozhodně důležitým bodem celého kodexu, to je oblast střetu zájmů. I tomuto se tato nebankovní společnost snaží účinnými kroky co nejlépe předcházet.