Bez-Registru.cz

Kdy půjčka není dobrým řešením našich problémů?

Úvěrový produkt nám může v mnoha případech rozhodně pomoci. Jsou ale i situace, kdy půjčka skutečně není nejlepší volbou pro naše potřeby. Podívejme se na to, kdy tomu tak je.

O půjčkách se často říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. A mnohdy to skutečně platí. Podívejme se tedy na to, kdy skutečně není vhodné si peníze brát. Dnes už navíc řada poskytovatelů ctí svůj etický kodex a kodex odpovědného půjčování a tak samotní doporučují svým klientům, aby se úvěrovému produktu raději vyhnuli. Na druhou stranu pokud je potřeba půjčky oprávněná, určitě není problém si některou z těch výhodných sjednat.

Půjčka by neměla řešit finanční problémy

Ačkoliv Existuje celá řada úvěrových produktů, které na tom staví své základy, přesto to odborníci nedoporučují. A to z toho důvodu, že si mnohdy nedokážeme vše spočítat a velmi podceníme naše konkrétní možnosti. A k čemu to vede? Logicky k faktu, že nám půjčka místo vyřešení aktuálních problémů přinese i mnohé další. A vše může vyvrcholit až tím, kdy se dostaneme do dluhové spirály, která může končit třeba také exekucí, stejně jako není výjimkou, že může skončit třeba také oddlužením, o které si budeme nuceni požádat. Vše si je tedy třeba důkladně promyslet.

Půjčka bez doložení příjmu a podobné půjčky jsou problém

Ačkoliv výhodnost by měla hrát u půjčky vždy hlavní roli, je stále třeba myslet na to, že zvýšená výhodnost může být spojena také s rizikem. A s jakým? Třeba i s takovým, kdy má půjčka zbytečně vysoké úroky. To se samozřejmě týká také půjček, které jsou spojeny s lichváři a jim podobnými poskytovateli. I ti tak nabízejí produkty, jako půjčka bez doložení příjmu, půjčka na směnku a podobné. I proto je dobré se jim raději vyhnout. Stejně tak je důvodem k tomu nebrat si půjčku i neuvážené rozhodování. Pamatujte, že vždy je třeba si vše důkladně, během několika dní promyslet.