Bez-Registru.cz

KB v číslech. Jaká jsou ta nejzajímavější?

Velikost banky poznáme třeba podle velikosti jejího zázemí, stejně jako podle počtu jejich klientů. Zajímají-li vás tyto informace, podívejme se společně na to, jak je to v případě známé KB.

Tato banka se může pyšnit hlavně zajímavou historií, jelikož založena byla už v roce 1990. To je jistota dlouhého období na to, aby se mohla vyvíjet a mohla tak rozšiřovat oblast svých služeb. A to třeba o stavební spoření Modrá pyramida, které aktuálně využívá na 570 000 klientů. Velmi podobný počet klientů si u banky také spoří, a to v rámci penzijních produktů. Zapomínat nesmíme ani na spotřebitelské financování Essox, kde má svůj úvěr zhruba 280 klientů.

Jak je to se zázemím, které KB nabídne?

I zde můžeme uvést několik zajímavých čísel, které rozhodně překvapí. Začít je třeba pobočkami, které jsou pro běžného klienta tím nejdůležitějším. Těch je aktuálně v naší zemi 399. Ty jsou doplněny zhruba dvojnásobným počtem bankomatů, kterých je přesně 729. Tím ale zázemí, které KB má rozhodně nekončí. Nabídne také další pobočky, a to 4 divize pro velké podniky a také korporátní divize pro podniky menší. Těch aktuálně najdeme v naší zemi celkem 10.

Kolik klientů Komerční banka celkem má?

Nyní se dostáváme k tomu jistě nejzajímavějšímu číslu, kterým je aktuální počet klientů. A to jak z řad fyzických, tak z řad i právnických osob. Dané číslo je aktuálně 1,6 milionů. I díky tomu se banka může řadit mezi ty větší na našem trhu. Pokud u lidí ještě zůstaneme, je zajímavou hodnotou i to, kolik má vlastně Komerční banka celkem zaměstnanců. Jejich počet přesahuje číslo 8 600. Zde samozřejmě platí, že mohou být velmi různorodí. Jde jak o běžné osoby na přepážkách, tak třeba i specializované poradce na celou řadu bankovních oblastí. To vše jsou čísla platící pouze pro Českou republiku. V rámci aktivit na Slovensku by byly ještě výrazně vyšší.